Meklēt

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju ievēlēts Viesturs Zeps, par priekšsēdētāja vietnieku - Pāvels Rebenoks

Šodien, 20.02.2020, kārtējā Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku - Pāvels Rebenoks.

V.Zeps, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs: gas brīvosta ir neatņemama Rīgas pilsētas daļa, kuras darbs ietekmē visus Rīgas iedzīvotājus. Mans pienākums kā valdes priekšsēdētājam būs stiprināt un atbalstīt sadarbību un dialogu starp Rīgas brīvostu, pilsētu un rīdziniekiem.”

Viesturs Zeps ir ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātes Eiropas studijās. Pašreiz studē biznesa vadību Banku augstskolas doktorantūrā, kā arī pasniedz lekcijas Inovācijas finansēšanā un Inovācijas vadīšanā Rīgas Tehniskajā universitātē, Banku Augstskolā un Ventspils Augstskolā.

Pašreiz ir Rīgas domes deputāts un deputātu frakcijas Latvijas attīstībai” vadītājs. Bijis ES iniciatīvas (investīciju fonda) InnoEnergy vadītājs Latvijā. Ir izstrādājis un vadījis virkni projektu, kas saistīti ar inovācijas ieviešanu, riska kapitāla investīciju piesaisti, tehnoloģisko izstrādņu piemērošanu tirgum un komercializāciju, kā arī jaunu tehnoloģisku start-up uzņēmumu veidošanu. V.Zeps ir vadījis vairākus elektronikas un IT uzņēmumus, kā arī strādājis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, piedaloties nacionālās inovācijas sistēmas izveidē.

V.Zeps ir Rīgas brīvostas valdes loceklis kopš 2019. gada un pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Lasīt tālāk: Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju ievēlēts Viesturs Zeps, par priekšsēdētāja vietnieku -...

Rīgas ostā pabeigta vēsturiskā FG dambja pārbūve

Rīgas brīvostas pārvalde ir pabeigusi galvenā kuģa ceļa vēsturiskā krasta stiprinājuma jeb FG dambja pārbūvi. Tas atrodas Rīgas brīvostas teritorijā, Daugavas kreisajā krastā pie Ķīpsalas un stiepjas 1,51 km garumā.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pabeigta vēsturiskā FG dambja pārbūve

Latvijas lielās ostas pārorientējas un plāno investīcijas savas konkurences stiprināšanai

Latvijas ostās 2019. gadā kopumā apstrādāts 62,4 milj. jūras kravu. Salīdzinot ar 2018. gadu, kopējais kravu apjoms samazinājies par 5,7 %. Situācijā, kad reģionā kopumā mainās vēsturiskās kravu plūsmas un samazinās Latvijas ostās apstrādāto tranzīta kravu apjoms, šāds sasniegtais rezultāts vērtējams pozitīvi. Turklāt caur Latvijas lielajām ostām pērn pārkrauts 41% no kopējā Baltijas valstu kravu apjoma (147 milj. tonnas).

Lasīt tālāk: Latvijas lielās ostas pārorientējas un plāno investīcijas savas konkurences stiprināšanai

Atvērta pieteikšanās 2020. gada Baltijas ostu konferencei - "Ports 4.0. Conference"

Rīgas Brīvostas Pārvalde ir pagodināta uzņemt vienu no nozīmīgākajiem Baltijas jūras ostu pasākumiem – ikgadējo Baltijas ostu konferenci.

Galvenie konferences darba kārtības jautājumi skars digitalizācijas, tehnoloģiju un inovāciju strauju ienākšanu ostas ikdienā un “viedās ostas” koncepta realizāciju dažādās Baltijas jūras reģiona ostās.

Lasīt tālāk: Atvērta pieteikšanās 2020. gada Baltijas ostu konferencei - "Ports 4.0. Conference"

Pērn kruīza kuģi uz Rīgu atveduši tūristus no 121 valsts

Kaut arī par Rīgas brīvostu galvenokārt ierasts runāt kā par nozīmīgu kravu pārkraušanas un loģistikas centru, pēdējā desmitgadē būtiski pieaudzis arī ostā apkalpoto pasažieru skaits. Kopš 2010. gada tas palielinājies teju par ceturto daļu. Aizvadītajā gadā Rīgas ostā, apkalpojot 870 tūkstošus pasažieru, atkārtoti sasniegts 2018. gada pasažieru apgrozījuma rekords.

Lasīt tālāk: Pērn kruīza kuģi uz Rīgu atveduši tūristus no 121 valsts

Aizvadītā desmitgade Rīgas ostā pagājusi attīstības un izaugsmes zīmē

Pietuvojoties jaunam gadu desmitam, piedāvājam apkopojumu par nozīmīgākajiem aizvadītās desmitgades notikumiem Rīgas ostā, kas sekmējuši Rīgas brīvostas attīstību un spēju ne vien nostiprināt, bet sīvajā konkurencē arī noturēt vadošas pozīcijas starp Baltijas jūras reģiona ostām. Šajā laikā dibināta Ostas policija, pieaugusi ostas kuģu flote, kas papildināta ar jauniem loča kuģiem, ledus klases velkoņiem un ledlauzi. Veikti ostas kuģošanas kanāla padziļināšanas un paplašināšanas darbi, kas šobrīd nodrošina iespēju Rīgas ostā apkalpot aizvien lielākus kuģus un kruīza lainerus.

Lasīt tālāk: Aizvadītā desmitgade Rīgas ostā pagājusi attīstības un izaugsmes zīmē

Starptautiskā forumā diskutē par 5G tehnoloģiju pielietojumu transportā un ostu vadībā

Novembra beigās Rīgā notikušais starptautiskais 5G tehnoloģiju forums “5G Techritory” pulcēja politikas, biznesa un zinātnes līderus no visas pasaules, lai diskutētu par jaunām iespējām 5G attīstībā. Viens no foruma mērķiem bija apspriest 5G tehnoloģiju pielietojuma iespējas dažādās tautsaimniecības jomās - rūpniecībā, pilsētplānošanā, izklaides industrijā, mediju biznesā, kā arī transporta nozarē un ostās.

Lasīt tālāk: Starptautiskā forumā diskutē par 5G tehnoloģiju pielietojumu transportā un ostu vadībā

2019. gadā Rīgas osta kļuvusi jaudīgāka un viedāka

Aizejošais gads Rīgas ostas vēsturē tiks ierakstīts ar vairākiem nozīmīgiem notikumiem. Līdz ar mūsdienīgo termināļu darbības uzsākšanu Krievu salā šī gada pavasarī, pagātnē ir palikusi intensīvā ogļu kraušana Rīgas centrā, putekļi un melnās ogļu kaudzes Andrejsalā. Ar vērienīgu infrastruktūras objektu izbūvi, savu un ostas kopējo konkurētspēju šogad ir krietni stiprinājuši Rīgas ostas uzņēmumi. Savukārt, realizējot “viedās” ostas konceptu, ir uzsākti ar nākotnes tehnoloģijām un e-komerciju saistīti projekti. Tāpat šogad ir uzsākti apjomīgi ostas teritorijas sakārtošanas darbi, lai mazinātu ostas darbības radītās sekas uz apkaimju iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Lasīt tālāk: 2019. gadā Rīgas osta kļuvusi jaudīgāka un viedāka

Zviedrijas uzņēmējus iepazīstina ar Latvijas transporta koridora iespējām

Šonedēļ no 3. līdz 4.decembrim RBP vadība un Rīgas ostas uzņēmumi piedalījās Latvijas transporta dienās Zviedrijā, kur kopā ar Latvijas Dzelzceļa, Ventspils un Liepājas ostu pārstāvjiem Stokholmā un Gēteborgā tikās ar Zviedrijas transporta un loģistikas nozares uzņēmējiem un iepazīstināja ar Latvijas transporta koridora priekšrocībām kravu pārvadājumiem starp Latviju un Skandināviju.

Lasīt tālāk: Zviedrijas uzņēmējus iepazīstina ar Latvijas transporta koridora iespējām

Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu

Rīgas brīvostas pārvalde projekta “Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu” ietvaros 16.12.2019. ar personu apvienību “OCT” ir noslēgusi būvniecības līgumu par tilta pār Sarkandaugavas atteci un tā pievedceļu izbūvi Sarkandaugavā un Kundziņsalā.

Lasīt tālāk: Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu

Krievijas ostu straujā attīstība turpina pārveidot kravu tranzīta vēsturiskos maršrutus

Novembra izskaņā Maskavā norisinājās “Krievijas transporta nedēļa”, kas ir viens no ikgadējiem transporta un loģistikas nozares pasākumiem Eirāzijas kontinentā. Transporta nedēļas pasākumos piedalās vairāk nekā 4000 tranzīta biznesa līderu un virs 15 tūkstošiem apmeklētāju. “Krievijas transporta nedēļas 2019” pasākumos tika pārstāvēti arī Latvijas tranzīta nozares lielākie uzņēmumi. 

Lasīt tālāk: Krievijas ostu straujā attīstība turpina pārveidot kravu tranzīta vēsturiskos maršrutus

Amsterdamas ostas izpilddirektors: Mūsdienu Eiropas ostu galvenos izaicinājumus varam risināt kopā

Eiropas ostu galvenie izaicinājumi mūsdienās ir saistīti ne tikai ar straujām izmaiņām globālajās kravu plūsmās, bet arvien vairāk ar “viedo” risinājumu ienākšanu ostā, kā arī ar apkārtējās vides jautājumiem. Pagājušajā nedēļā Rīgas brīvostu apmeklēja Amsterdamas ostas izpilddirektors Gerts Jans Niuvenhuizens (Gert Jan Nieuwenhuizen), lai tiktos ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku Ansi Zeltiņu. Ostu digitalizācija, ietekmes uz vidi mazināšana un sadarbība ar apkaimju iedzīvotājiem bija abu ostu pārvaldnieku diskusiju lokā. Šie jautājumi ir vienlīdz aktuāli gan lielajām Rietumeiropas ostām, gan Baltijas ostām, tādēļ Amsterdamas pieredze var lieti noderēt, plānojot arī Rīgas ostas attīstību.

Lasīt tālāk: Amsterdamas ostas izpilddirektors: Mūsdienu Eiropas ostu galvenos izaicinājumus varam risināt kopā

Oktobrī Rīgas ostā rekordaugsts kravu apgrozījums

Pēc pārkrauto kravu apjoma Rīgas ostā oktobris bijis veiksmīgākais mēnesis šajā gadā. Absolūtie mēneša rekordi pārspēti gan labības produktu, gan koksnes šķeldas, gan konteineru kravu grupās. Pieaugot kravu apjomam, palielinājies arī ostā ienākošo kuģu skaits. Oktobrī Rīgas ostā reģistrētas 311 kuģu vizītes, kas ir lielākais vienā mēnesī apkalpoto kuģu skaits šogad.

Lasīt tālāk: Oktobrī Rīgas ostā rekordaugsts kravu apgrozījums

A.Zeltiņš: Rīgas osta strādā ierastā režīmā

“Rīgas osta strādā ierastā režīmā, vēl vairāk – mums joprojām ir pilna kapacitāte un resurss nepieciešamības gadījumā nodrošināt arī jebkuru citu ostu kravu apstrādi”, informē Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Lasīt tālāk: A.Zeltiņš: Rīgas osta strādā ierastā režīmā

Meklē ceļus Argentīnas lauksaimniecības produkcijas eksportam caur Rīgas ostu

Lai iepazītos ar Rīgas ostas pieredzi un zināšanām ostu pārvaldībā, kā arī loģistikas ceļu veidošanā un tirdzniecības veicināšanā, pagājušajā nedēļā pieredzes apmaiņas vizītē Rīgas brīvostu apmeklēja augsta līmeņa Korjentesas provinces delegācija, tās gubernatora Gustavo Adolfo Valdes vadībā. Korjentesa ir viena no Argentīnas ziemeļu provincēm, kas ir atpazīstama, pateicoties attīstītajai lauksaimniecībai, mežrūpniecībai un pārtikas ražošanai. Korjentesā audzētā liellopu gaļa, citrusaugļi, tabaka, tēja, rīsi, kā arī kokmateriāli no priežu un eikaliptu mežiem tiek plaši eksportēti uz dažādām pasaules valstīm.

Lasīt tālāk: Meklē ceļus Argentīnas lauksaimniecības produkcijas eksportam caur Rīgas ostu