Meklēt

Rīgas ostā pirmajā ceturksnī būtiski kāpis pārkrauto labības produktu un dažādu kokmateriālu produktu apjoms

Šī gada pirmajā ceturksnī no Rīgas brīvostas nosūtīts 583,8 tūkst. tonnu labības un labības produktu, kas ir par 65,1% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī, un tas ir lielākais apgrozījuma kāpums starp visiem ostā pārkrauto kravu veidiem. Gandrīz pusi (271,1 tūkst. tonnu) no visa apjoma Rīgas ostas termināļi eksportējuši tieši marta mēnesī – laikā, kad visā pasaulē uzliesmojusi Covid 19 epidēmija, turklāt viss šis apjoms ir Latvijā izaudzētā labība.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pirmajā ceturksnī būtiski kāpis pārkrauto labības produktu un dažādu kokmateriālu...

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Krīze viesusi izmaiņas, bet iezīmē arī jaunas iespējas”

 

Rīgas ostā strādājošie konteineru termināli bija vieni no pirmajiem, kas jau šā gada sākumā, kad vīrusa epidēmija visspēcīgāk uzliesmoja Ķīnā, saskārās ar Covid 19 radītās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi, jo lielākā daļa konteineru plūsmas Rīgas ostā, tāpat kā citur Eiropā, ir saistīta tieši ar šī reģiona kravām.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Krīze viesusi izmaiņas, bet iezīmē arī jaunas iespējas”

Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Divu nedēļu laikā, kopš Latvijā ieviesta ārkārtas situācija un spēkā stājušies dažādi ierobežojumi saistībā ar COVID 19 izplatību, Rīgas ostā pieņemti un apkalpoti 119 kuģi, kopā pārkrauts 908 000 tonnu dažādu kravu.

Kravu plūsma norit gan ar jūras pārvadājumiem, gan pa sauszemi, izmantojot autotransportu un dzelzceļu - kopš 13.marta Rīgas ostā, saņemot un nosūtot kravas, apkalpotas 20 300 autotransporta vienības un 6 300 dzelzceļa vagonu vienības.

Lasīt tālāk: Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgas ostā

Ņemot vērā, ka koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai ir noteikti starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi, ir apturēta arī Tallink līnijas prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu. Domājot par risinājumiem, kā šajā brīdī atbalstīt krīzes situācijā nonākušo ostas uzņēmumu, Rīgas brīvostas pārvaldē lems par iespēju uz laiku atbrīvot abus Rīgas ostā piespiedu dīkstāvē esošos Tallink līnijas prāmjus no ostas maksām.

Lasīt tālāk: Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgas ostā

Ievērojot augstākos drošības standartus, Rīgas ostā ar prāmi no Vācijas nogādāti 476 pasažieri, no tiem 203 Latvijas valstspiederīgie

Foto: LETA/Edijs Pālens

Ceturtdienas vakarā ap plkst.23 Rīgas ostā piestāja "Tallink" prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar 476 pasažieriem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē. Ar prāmi mājās atgriezas arī 203 Latvijas valstspiederīgie.

Kuģi ostā sagaidīja Ostas policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Muitas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieki - visi aprīkoti ar aizsardzības līdzekļiem.

Lasīt tālāk: Ievērojot augstākos drošības standartus, Rīgas ostā ar prāmi no Vācijas nogādāti 476 pasažieri,...

Precizēts plānotais prāmja Romantika ienākšanas laiks Rīgas ostā - 19.martā pl.23:30

Plānotais prāmja Romantika ienākšanas laiks Rīgas ostā - 19.martā pl.23:30 (laiks vēl var tikt precizēts).

Uz prāmja Romantika borta ir 476 pasažieri un 152 automašīnas. 203 pasažieri ir Latvijas valstspiederīgie.

Visi pasažieri reisa laikā iztaujāti par veselības stāvokli, vienlaikus informējot par obligātu 14 dienu karantīnas ievērošanu. Pēc Tallink Latvija sniegtajām ziņām, šobrīd neviens no reisa pasažieriem nav sūdzējies par veselības problēmām vai Covid 19 simptomiem.

Lasīt tālāk: Precizēts plānotais prāmja Romantika ienākšanas laiks Rīgas ostā - 19.martā pl.23:30

Rīgas brīvostā pārrunā Baltkrievijas - Latvijas sadarbību autotransporta pārvadājumu jomā

Vakar, 25.02.2020, Rīgas brīvostas pārvaldē, piedaloties Satiksmes ministrijas un Latvijas tranzīta un loģistikas nozares pārstāvjiem, tika uzņemta Baltkrievijas Starptautisko autopārvadātāju asociācijas delegācija, lai kopīgi pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas multimodālajos kravu pārvadājumos, izmantojot Latvijas ostas.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostā pārrunā Baltkrievijas - Latvijas sadarbību autotransporta pārvadājumu jomā

Kravas kuģu satiksme Rīgas ostā nav pārtraukta, ieviesti stingri drošības pasākumi

Kopš šā gada 13. marta, kad Latvijā tika izsludināta ārkārtas situācija, Rīgas osta turpina strādāt un nodrošināt visus kravu pārkraušanai nepieciešamos pakalpojumus. Pēdējās trīs dienās ostā ienākuši un apkalpoti 30 kuģi, kopā pārkraujot 230 000 tonnu dažāda veida kravu, tai skaitā konteinerus, kokmateriālus, labības produktus un akmeņogles.

Arī šorīt ostā kravu pārkraušanas operācijas veic 13 kravas kuģi, un vēl 10 pieteikuši savu nākamo ienācienu Rīgas ostā.

Lasīt tālāk: Kravas kuģu satiksme Rīgas ostā nav pārtraukta, ieviesti stingri drošības pasākumi

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju ievēlēts Viesturs Zeps, par priekšsēdētāja vietnieku - Pāvels Rebenoks

Šodien, 20.02.2020, kārtējā Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku - Pāvels Rebenoks.

Lasīt tālāk: Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju ievēlēts Viesturs Zeps, par priekšsēdētāja vietnieku -...

Tallink Grupp pārtrauc pasažieru kuģu pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma no 2020. gada 16. marta

Tallink Grupp ir paziņojusi, ka pašreizējās izaicinošās koronavīrusa situācijas dēļ, un lai nodrošinātu cilvēku veselību un drošību ap Baltijas jūru, uzņēmums pārtrauks pasažieru kuģu Romantika un Isabelle darbību maršrutā Rīga-Stokholma no pirmdienas, 2020. gada 16. marta, līdz turpmākam paziņojumam.

Lasīt tālāk: Tallink Grupp pārtrauc pasažieru kuģu pārvadājumus maršrutā Rīga-Stokholma no 2020. gada 16. marta

Rīgas ostā pabeigta vēsturiskā FG dambja pārbūve

Rīgas brīvostas pārvalde ir pabeigusi galvenā kuģa ceļa vēsturiskā krasta stiprinājuma jeb FG dambja pārbūvi. Tas atrodas Rīgas brīvostas teritorijā, Daugavas kreisajā krastā pie Ķīpsalas un stiepjas 1,51 km garumā.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pabeigta vēsturiskā FG dambja pārbūve

Rīgas brīvostā ieviesti drošības pasākumi saistībā ar Covid - 19 ierobežošanu

PAPILDINĀTS 14.03.2020 pl.20.30: Saskaņā ar Ministru kabineta 14.03.2020 rīkojumu no 17.03.2020 ir atcelti visi starptautiskie pasažieru pārvadājumi, tai skaitā, arī pasažieru prāmju satiksme maršrutā Rīga - Stokholma. Saziņai un papildus informācijai: Tallink Latvija, tālr.67099700 vai rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. 

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostā ieviesti drošības pasākumi saistībā ar Covid - 19 ierobežošanu

Latvijas lielās ostas pārorientējas un plāno investīcijas savas konkurences stiprināšanai

Latvijas ostās 2019. gadā kopumā apstrādāts 62,4 milj. jūras kravu. Salīdzinot ar 2018. gadu, kopējais kravu apjoms samazinājies par 5,7 %. Situācijā, kad reģionā kopumā mainās vēsturiskās kravu plūsmas un samazinās Latvijas ostās apstrādāto tranzīta kravu apjoms, šāds sasniegtais rezultāts vērtējams pozitīvi. Turklāt caur Latvijas lielajām ostām pērn pārkrauts 41% no kopējā Baltijas valstu kravu apjoma (147 milj. tonnas).

Lasīt tālāk: Latvijas lielās ostas pārorientējas un plāno investīcijas savas konkurences stiprināšanai

Ostu profesionāļi Rīgā diskutē par digitalizāciju, “viedo” ostu un nozares nākotni

Šonedēļ Rīgas brīvostas pārvaldē pulcējās Baltijas jūras ostu pārstāvji, lai konferencē “Ports 4.0” diskutētu par ostu digitalizāciju, kā arī izaicinājumiem un iespējām, ko rada tehnoloģiju un inovāciju ienākšana ostu ikdienā. Šī bija jau otrā Baltijas ostu organizācijas (Baltic Ports Organization) tehnoloģiju konference, šogad tā tikai rīkota kopā ar Rīgas brīvostu.

Lasīt tālāk: Ostu profesionāļi Rīgā diskutē par digitalizāciju, “viedo” ostu un nozares nākotni

Atvērta pieteikšanās 2020. gada Baltijas ostu konferencei - "Ports 4.0. Conference"

Rīgas Brīvostas Pārvalde ir pagodināta uzņemt vienu no nozīmīgākajiem Baltijas jūras ostu pasākumiem – ikgadējo Baltijas ostu konferenci.

Galvenie konferences darba kārtības jautājumi skars digitalizācijas, tehnoloģiju un inovāciju strauju ienākšanu ostas ikdienā un “viedās ostas” koncepta realizāciju dažādās Baltijas jūras reģiona ostās.

Lasīt tālāk: Atvērta pieteikšanās 2020. gada Baltijas ostu konferencei - "Ports 4.0. Conference"